Základní škola a Mateřská škola
Jiráskovo náměstí 1166
500 02 Hradec Králové

Loc: 50°12'20.906"N
        15°48'39.17"E

IČO: 62694774
IZO školy: 102066787

tel: +420 495 540 521
email: skola@zsjirasek.cz
ID datové stránky: ggkmdrp      

V úterý 31. října 2023 jsme vyrazili na setkání s hejtmanem Královéhradeckého kraje Martinem Červíčkem a na exkurzi prostor Krajského úřadu. Co nás nejvíc zaujalo?

Pan hejtman byl sympatický a taky trochu upovídaný. To nemyslím vůbec zle, aspoň jsme se nenudili. Řešili jsme různé věci a také nám dal rady do života.

Pan Červíček je velmi charismatický muž s nádhernou kérkou a pronikavým pohledem. Posadil nás na místa, kde normálně sedává zastupitelstvo a rada.

Super bylo, když mě poslal na jeho místo a řídil jsem celou rozpravu.

Líbilo se mi, že jsme se mohli posadit na místa zastupitelů. Pan hejtman byl sympatický, což mě překvapilo, protože jsem si myslela, že bude jako ostatní politici.

Velmi jsem si užil návštěvu u hejtmana. Vyzkoušeli jsme si tam hlasovat, diskutovat, ptát se. Měli tam krásné malé občerstvení, např. chlebíčky, poháry a limonády.

Bavilo mě, jak jsme si zkoušeli hrát na politiky a jakoby se hádali. Byla to sranda. Super den, děkuji.

Nejvíc mě bavilo hlasování a jak to vypadá, když se řeší nějaká záležitost. My jsme např. řešili to, zda souhlasíme s tím, že dáme peníze do většího parkoviště u nemocnice. Velké plus k dobrému občerstvení.

Hejtman byl sympaťák od pohledu. Šli jsme do jeho kanceláře, kde vytasil svoji šavli. Ukázal nám i svojí kérku, což byla taky šavle. Chvilku nám dělal i mentora.

Jelikož můj vlak měl zpoždění, tak to způsobilo to, že jsem začátek ani neviděl, ale pan hejtman užíval svůj velký meč precizně, jako by ho měl celý život.

Bylo to super, moc jsem si to užil. Jsem rád, že pan hejtman nemluvil pořád a celé setkání proběhlo formou hry.

Mají to tam vážně moc hezký a všichni tam jsou moc hodní. Nejvíc se mi líbila ta místnost s tím kulatým stolem. Určitě to stálo za to se tam jít podívat.

Celkově to bylo zajímavé a chvilkami i vtipné.

Žáci 9. ročníku, Mgr. Jana Volfová a Mgr. Petr Stehno

DSC 2215

DSC 2258

DSC 2262

Nahoru