Základní škola a Mateřská škola
Jiráskovo náměstí 1166
500 02 Hradec Králové

Loc: 50°12'20.906"N
        15°48'39.17"E

IČO: 62694774

tel: +420 495 540 521
email: skola@zsjirasek.cz
ID datové stránky: ggkmdrp      

Před časem jsme informovali, že se naši žáci účastnili školního kola matematické soutěže Pangea, z něhož Zdeněk Souček ze 6. A postoupil do kola finálového. Níže se dočtete o jeho průběhu.

Finále se uskutečnilo 16. června v Nové budově Národního muzea. Dopoledne soutěžící strávili nad testovými úlohami, které byly opět zaměřeny na témata dějin a přírody.

Při čekání na výsledky byl pro účastníky připraven bohatý program. Nejprve vystoupil popularizátor kosmonautiky Milan Halousek, který propojil témata dějin a přírody. Velmi poutavě vyprávěl o různých druzích zvířat, která kdy letěla do vesmíru. Následovala sekce zaměřená pouze na dějiny, v níž přednášel a bavil publikum hrabě František Kinský. Závěr odpoledního programu se pak věnoval výhradně přírodě, a to díky řediteli Zoo Praha Miroslavu Bobkovi a také díky Vladimíru Kořenovi, který je po čtrnáct let moderátorem pořadu Zázraky přírody.

Po poutavých přednáškách následovala vyhlášení tří nejlepších řešitelů z jednotlivých kategorií. Sami organizátoři totiž řekli, že: „Vítězem jsou všichni, kdo se vůbec probojovali do finálového kola, jelikož ze 73 000 přihlášených žáků bylo vybráno pouze 300 finalistů.“ A my s radostí oznamujeme, že Zdeněk Souček se mezi svými soupeři v kategorii pro 6. ročník umístil na krásném 24. místě!

Zdendovi gratulujeme k úspěchu a zároveň děkujeme za reprezentaci školy. 

Pangea finále

Nahoru