Základní škola a Mateřská škola
Jiráskovo náměstí 1166
500 02 Hradec Králové

Loc: 50°12'20.906"N
        15°48'39.17"E

IČO: 62694774
IZO školy: 102066787

tel: +420 495 540 521
email: skola@zsjirasek.cz
ID datové stránky: ggkmdrp      

Stejně jako vloni byl i letos pro žáky 8. tříd realizován sportovně cyklistický kurz. Konal se ve dnech 23. – 26. 5. 2023 a žáci za tuto dobu najeli celkem 160 km, což byl pro mnohé neočekávaný výkon.

Kurz jsme zahájili seznámením se základními pravidly bezpečného pohybu na kolech, mezitím se nám vypršel déšť a pak jsme mohli vyrazit do Lodína, kde jsme byli po celou dobu kurzu ubytováni. Sice nás cestou ještě krátký déšť zastihl, ale i tak jsme cestu zvládli. Od odpoledne nám již přálo celkem hezké počasí, a tak jsme vyjeli na další projížďku, jejímž cílem byl Hrádek u Nechanic.

 

Druhý den jsme absolvovali celodenní cyklistický výlet do Chlumce nad Cidlinou, tamní cíl byl zámek Karlova koruna. Po návratu do kempu se někteří žáci věnovali odpočinku, jiní si ještě protáhli svá těla u sportovních her na hřišti.

Třetí den dopoledne je již tradicí závod v duatlonu – spojení cyklistického a běžeckého úseku. Ani tentokrát tomu nebylo jinak a nejlepším duatlonistou se stal Martin Václavíček a z děvčat byla nejrychlejší Kája Lojanová. Po chvíli odpočinku jsme ještě vyjeli na rozhlednu Chlum, počasí bylo hezké, umožnilo tedy krásné výhledy. Podvečer si dobrovolníci zazávodili v jízdě zručnosti, jejímž cílem bylo zvládnout daný úsek za co nejpomalejší čas. Nejzručnějším cyklistou kurzu se stal Tomáš Hrnčíř. Večer jsme si pak zpříjemnili opékáním buřtů a díky Ádě Matoulkové i hrou na kytaru.

Poslední den nás po vyklizení chatek čekala už „jen“ cesta zpět do HK, kterou jsme opět zvládli všichni bez problémů.

Žáci měli možnost naučit se základům cykloturistiky, nabyli nové zážitky a zkušenosti, svými výkony překonali sami sebe, svá očekávání i možnosti. Věřím, že tato akce si najde své zájemce i v příštím roce a už teď se na ni můžeme těšit.

Cyklo 3společneCyklo 2společneCyklo 1společneCyklo 4cyklo 11cyklo 12Cyklo 10cyklo 13cyklo 14cyklo 15cyklo 16cyklo 17cyklo 18cyklo 19

 

Nahoru