Podzim není bohatý na sportovní soutěže, ale i tak jsme hned na první akci získali pódiová umístění. Městská policie každoročně pořádá "sportovní den" v lokalitě Stříbrného rybníku, kde proti sobě soutěží tříčlenná družstva z hradeckých škol. Do bodování se počítá běžecký čas družstva a také výsledky z deseti stanovišť, kde žáci plní vědomostní i ryze praktické úkoly. Školy nasazují co nejvíce družstev, aby měly co největší pravděpodobnost úspěchu. My jdeme ale cestou kvality, ne kvantity. Na akci nás vyjelo reprezentovat pouze 9 žáků, proto bylo pro mnohé školy překvapení, že naši sedmáci ve složení H. Nádeníček, D. Jakubský a A. Šlechtová vyhráli svoji kategorii a porazili dalších 26 družstev, to navíc se suverénním náskokem. Za starší vybojovali druhé místo D. Staffa, V. Walter a K. Pultarová a porazili 21 družstev. Soutěž opanovali nejen běžeckými kvalitami, ale především týmovou spoluprací a doplňováním se na jednotlivých stanovištích. Zmínit musím také poslední družstvo ve složení J. Hlávka, L. Podaný a K. Lojanová, kteří ztratili šanci na lepší umístění především na trestnými body.

Akce pak nabídla také doplňková stanoviště pro vyplnění času s ukázkou techniky a možností si některé činnosti vyzkoušet nebo opékáním buřtů u ohně.

Děkujeme všem zúčastněným za vzornou reprezentaci školy a skvělá umístění hned v úvodu školního roku.

SD MP 11

SD MP 1