IZO školy: 102066787

tel: +420 495 540 521
email: skola@zsjirasek.cz
ID datové stránky: ggkmdrp

S jarem v plném proudu je čas i na atletické závody. Klasickým mítinkem je Pohár rozhlasu, kde nás na hrišti TJ Sokol reprezentovala družstva chlapců a dívek složených z žáků a žákyň 8. a 9. ročníků. Do celkového bodování se počítají body za dva nejlepší výsledky atletů v každé z disciplín. Družstvo chlapců obsadilo celkovou 9. příčku mezi školami, ovšem na lepší umístění nám chybělo pouze pár desítek bodů. Nejlepšími dosaženými výkony bylo dělené 1. místo ve vrhu koulí Honzy Kotíka a 3. místo ve štafětě 4x60 m ve složení Řehůřek, Kotík, Žižka, Erbs. O další vysoce obodované výkony se postaral E. Řehůřek a L. Erbs v běhu na 60 m, A. Lhota ve vrhu koulí a M. Vodička v běhu na 1500 m.

Družstvo dívek dopadlo ještě o něco lépe s konečným umístění na 7. příčce. O nejvýraznější úspěch se postarala L. Zámečníková s 1. místem ve skoku dalekém a 3. místem ve skoku vysokém, která byla i součástí štafety se 6. nejlepším časem ve složení Tužilová, Prouzová, Zámečníková a Nyčová. A. Prouzová a V. Nyčová rovněž velice rychle zaběhly 60 m a získaly tak další cenné body. O 5. a 8. místo ve vrhu koulí se znovvu postarala V. Nyčová a K. Hopková. Příjemným překvapením bylo i skvělé umístění A. Hlávkové v běhu na 800 m.

Velice děkujeme i ostatním soutěžícím, bez kterých by výsledné umístění nebylo možné.