Tak to je zajímavé téma letošního ročníku Biologické olympiády pro kategorii C, D. Se zájemci o tuto přírodovědnou soutěž jsme se v sobotu 23. října 2021 vydali na Gymnázium do Dvora Králové nad Labem, kde se konal 4hodinový seminář. Pod vedením Mgr. Josefa Hotového (Safari Park Dvůr Králové) byla zajištěna procházka  studijním textem Bio. Během přestávky měli možnost žáci obdivovat bohaté sbírky nejen vycpanin.

A pokud se zájem o danou oblast promění ve vášeň, můžete zažít úspěch jako náš mladý přírodovědec David Vojč ze 7. A, který se zúčastnil letního odborného soustředění pořádané Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy spolu s Vysokou školou chemicko - technologickou.

"Soustředění jsem se mohl zúčastnit, protože jsem se umístil na 4. místě krajského kola biologické olympiády 2021. Během soustředění jsem měl přednášky, třeba o genetice, evoluci, arachnologii. Na ornitologické přednášce jsme si mohli podržet rákosníka obecného. Jedna přednáška byla ve virtuální realitě, kde jsme se pohybovali mezi mikroorganismy. Chodili jsme na botanické a entomologické vycházky. Nejzajímavější byla možnost si vyzkoušet různé odborné práce... Izoloval jsem DNA z banánu pomocí lihu, jaru a soli, pitval jsem kuře, na kterém jsme si ukazovali stavbu těla."

A nejenom Davidovi přejeme hodně úspěchů ve studiu!

Bio 1   Bio 2

Bio 3    Bio 4