Základní škola a Mateřská škola
Jiráskovo náměstí 1166
500 02 Hradec Králové

Loc: 50°12'20.906"N
        15°48'39.17"E

IČO: 62694774

tel: +420 495 540 521
email: skola@zsjirasek.cz

To, že nemůžeme být ve škole, nás rozhodně neodrazuje od pořádání různých zajímavých akcí pro naše žáky. Vzhledem k tomu, že do povinné výuky patří v 7. ročníku i předmět média a komunikace, v rámci kterého si povídáme o práci novinářů, zpravodajství, publicistice a žurnalistice obecně, pozvali jsme na besedu pana Filipa Pultara, který pracuje jako redaktor pro TV Nova. Akce proběhla z pochopitelných důvodů online formou. Žáci jsou na to zvyklí z výuky ostatních předmětů. Po úvodním představení a uvedení do problematiky přišel čas na dotazy posluchačů - diváků, kterých bylo opravdu hodně. Děti byly tématem doslova pohlceny a "zasypávaly" pana Pultara různorodými otázkami vztahujícími se na jeho zajímavé a dynamické povolání. Plánovaných 60 minut uteklo jako voda a my jsme se rozloučili obohaceni o spoustu nových informací ze světa zpravodajství. Určitě akci v budoucnu rádi zopakujeme. 

Nahoru