Základní škola a Mateřská škola
Jiráskovo náměstí 1166
500 02 Hradec Králové

Loc: 50°12'20.906"N
        15°48'39.17"E

IČO: 62694774

tel: +420 495 540 521
email: skola@zsjirasek.cz
ID datové stránky: ggkmdrp      

Ve středu 25.11. přišli do naší školy dva zástupci projektu Bankéři do škol, aby žákům 8. a 9. tříd provedli přednášku na téma finanční gramotnost. Navázali jsme tak na několikaletou úspěšnou spolupráci. Právě tito žáci mají tento předmět ve svém rozvrhu. Původně se měla akce uskutečnit v dřívějším termínu v přítomnosti žáků. Vzhledem k pandemii Covidu jsme museli zvolit online variantu. Přednáška byla velmi zajímavá. Nejednalo se o pouhé přednášení teorie. Žáci byli téměř neustále vyzýváni k aktivní účasti prostřednictvím otázek. Myslím, že ostudu určitě neudělali. Jak osmáci, tak deváťáci, prokázali značné znalosti z oblasti financí. Nakonec dostali ještě motivační úkol, za jehož splnění dostanou drobnou odměnu. Už se těšíme na další podobné akce.                                      Mgr. Michal Dunda

Nahoru