Základní škola a Mateřská škola
Jiráskovo náměstí 1166
500 02 Hradec Králové

Loc: 50°12'20.906"N
        15°48'39.17"E

IČO: 62694774

tel: +420 495 540 521
email: skola@zsjirasek.cz

Ve dnech 28.-31.května 2019 se konala pro žáky 8.tříd naší školy nově zařazená akce, a sice sportovně cyklistický kurz.

I přes nepřízeň počasí vyjeli žáci s pedagogy na kolech do kempu Stříbrný rybník u Hradce Králové, kde byli po celou dobu kurzu ubytovaní. Deštivé počasí prvního dne neodradilo od odpoledního výletu na kole po hradeckých lesích.

Další den se počasí umoudřilo a absolvovali jsme výlet do Holic. Někteří nadšenci si zvolili lesní, někteří klidnější cestu, cíle však dosáhli úspěšně všichni. Později odpoledne si žáci na úseku plném úkolů vyzkoušeli cyklistickou zručnost. Nejrychleji zvládli absolvovat cykloúkoly Karolína Vokurková a z chlapců Patrik Čeřovský.

Třetí den měli žáci možnost individuálně si zasoutěžit, a to v závodu složeného z jízdy na kole a běhu, v tzv. duatlonu. Všichni žáci se do netradičního a pro mnohé i náročného závodu pustili s chutí a velkým nasazením, za což všichni sklidili velkou pochvalu. Nejúspěšnější závodnicí byla Kateřina Klembarová a nejúspěšnějším závodníkem Adam Jakubský. Pro uvolnění pak vyjeli mladí cyklisti na výlet přes Krňovice do Třebechovic.

Poslední den po sbalení věcí a vyklizení chatek čekala skupinu cesta zpět ke škole. Tu jsme si zpestřili pohledem po hradeckém okolí z rozhledny Milíř ve Vysoké nad Labem.

Za 4 dny žáci najeli cca 130km, naučili se základům cykloturistiky, nabyli nové zážitky a zkušeností, zahráli si kolektivní sportovní hry, veškeré plánované akce absolvovali se zájmem, do soutěžení se pouštěli s vysokým nasazením, jistě si za to zaslouží ještě jednou velkou pochvalu.

Pokud bude o tento kurz ze strany žáků opět zájem, budeme se těšit na nové zážitky i příští rok.

 Cyklo2Cyklo7Cyklo8Cyklo9Cyklo11

Nahoru