Základní škola a Mateřská škola
Jiráskovo náměstí 1166
500 02 Hradec Králové

Loc: 50°12'20.906"N
        15°48'39.17"E

IČO: 62694774

tel: +420 495 540 521
email: skola@zsjirasek.cz

Posíláme pozdrav z prvního cyklistického kurzu naší školy ze Stříbrného rybníku. Cestu sem jsme zvládli bez potíží, dokonce i s ukázkou výměny náhradní duše, kdy musel pan učitel Nývlt řešit technický problém s kolem jednoho z žáků. Počasí se nám na cestu umoudřilo a nebýt kaluží a mokrých cest, dojeli bychom "suchou nohou". Při odpoledním výletu po hradeckých cyklostezkách nás však zastihl prudký déšť a museli jsme spěchat do vyhřátých chatek a sušit mokré věci. Nicméně dnes (druhý den) už nespadla žádná kapka, a tak jsme absolvovali celodenní výlet do Holic (cca 45 km) za sucha. Přes chladné a větrné počasí jsme všichni zvládli cestu bez obtíží a žáci si  za svůj výkon určitě zaslouží pochvalu. Následovala jízda zručnosti a podvečer míčových a netradičních sportovních her. Zítra děti "prodají" to, co natrénovali, v duatlonu, kdy si prověří a vzájemně porovnají cyklistické a běžecké zdatnosti. Popřejme dětem hodně sil a ať vyhraje ten nejlepší a skvělý je každý, kdo tento závod zvládne. O dalším průběhu vás budeme informovat po ukončení kurzu.

Cyklo5Cyklo6

Nahoru