Základní škola a Mateřská škola
Jiráskovo náměstí 1166
500 02 Hradec Králové

Loc: 50°12'20.906"N
        15°48'39.17"E

IČO: 62694774

tel: +420 495 540 521
email: skola@zsjirasek.cz

Jako lesní detektivové si připadali třeťáci v parku u zámku Kačina 21. května. Byl zde pro ně připraven program v rámci pokusného ověřování - Vzdělávací programy paměťových institucí do škol. Část aktivit probíhala uvnitř, kde žáci pracovali ve skupinách. Zkoušeli poznat zvuky zvířat, přírodniny po hmatu i zvířata podle srsti. V zámeckém parku se seznámili s druhy živočichů, s jednotlivými patry přírodnin, objevili hmyzí domeček i "hotýlek" pro brouky, zkoušeli zvuk na dřevu, všímali si letokruhů, čekal je i přírodovědný kvíz a na závěr obdivovali obrovské brouky vyřezané ze dřeva, kteří byli upevněni na stromech a podrobně popsáni. Vše se odehrálo v krásném jarním počasí. Poznatky z exkurze žáci využijí v prvouce, kde se právě zabývají životem rostlin.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

 

Nahoru