Již Aristoteles pravil, že zdraví je nejdůležitější kvalita těla.

Stejně tak i Hippokrates věděl, že složky naší výživy mají vliv na naše tělo.

Ve čtvrtek 2. 2. 2017 proběhl na naší škole další projektový den. Výstupy z tohoto dne si budou moci žáci prohlédnout v šatnovém prostoru školy. Na druhém stupni jsme propojili téma projektu s mezipředmětovými vztahy. V jedné pracovní skupině se naučili žáci počítat BMI index, v další – chemické skupině, zjišťovali, kolik cukru obsahují jejich oblíbené sladké nápoje. Stanoviště „Africká vesnice“si kladla za cíl uvědomění si aktuálních problémů afrického obyvatelstva s výživou, porovnání s možnostmi produkce a zásobování potravinami v ČR/Evropě. Dějepisná oblast řešila stravu ve středověku, sportovní skupina se naučila cviky pro zpevnění celého těla, někteří žáci si vyzkoušeli základy jógy. Žáci, kteří se dostali do skupiny zdravá strava, navštívili Bazalku a seznámili se s produkty zdravé výživy. Jazykové skupiny sledovaly světové trendy zdravé výživy, zahrály si hru dražba zdraví. Do zdravého životního stylu a fitness jsme zapojili i fyziku. Relaxační chvilku si užili žáci při vymalovávání inspiračních vymalovánek cesta k sobě.

Program byl opravdu „nabitý“.